Ekibimiz

Hulusi CİHANGİR

Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Adayı. Kars Sarıkamış 1962 doğumlu. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev yapıyor. Oyuncu (Ulusal Usta), Hakem (IA), Antrenör (FT, Dördüncü Kademe Başantrenör), Organizatör, Yönetici (Yönetim Kurulu Üyesi, Merkez Hakem Kurulu Başkanı 1996-2000, Ankara İl Temsilcisi 2000-2005, Ankara Bölge Temsilcisi 2005-2012). Kulüp kurucusu ve yöneticisi.

Kerem AL

Kerem AL

Muş 1956 doğumlu. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun. Merkez Valisi. Oyuncu.

Mustafa YAVUZ

Mustafa YAVUZ

MUĞLA, 1962 doğumlu. Emekli Öğretmen. Antrenör (2.kademe), Hakem (İl), Satranç İl temsilcisi, Kulüp Yöneticisi.

Dr. Mustafa Sabri KOÇAK

Dr. Mustafa Sabri KOÇAK

Kayseri Sarız 1955 doğumlu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Emekli. İletişimci, Sosyal Çevre Bilimleri Doktoru. Türkiye Satranç Federasyonu eski Yayın Kurulu Başkanı (2007 – 2017). Ankara eski Satranç İl Hakem Kurulu Başkanı (2000 – 2005). Ankara Üniversitesi Spor Kulübü Satranç Branşı Yöneticisi (2000 – 2015). Ankara Üniversitesi Spor Yüksekokulu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Satranç Eğitmeni (2013 – 2014). Ankara Üniversitesi Sağlık Spor ve Kültür Dairesi Satranç Eğitmeni (1993 - 2015). Gökyay Vakfı Spor Kulübü Antrenörü. Oyuncu (Ulusal Usta, Emektar Milli), Hakem (IA), Antrenör (FT/Dördüncü Kademe)

Mesut ÇETİNOĞLU

Mesut ÇETİNOĞLU

Çorum 1974 doğumlu. Hitit Üniversitesi İdari İktisadi Bilimler Fakültesi mezunu. Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni. 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nda çalışıyor. Sporcu, Hakem, Antrenör, Kulüp Yöneticisi.

Yücel CAN

Yücel CAN

ELAZIĞ 1969 doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü mezunu. TBMM Uzman Yönetici, Sosyal Hizmet uzmanı. TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Basımevi Yasama Dışı Baskılar Milletvekili ve Personel İstihkak Birim Sorumlusu. İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği-Spor Kulübü(GSK) Kurucusu ve Genel Başkanı. Makale ve Köşe Yazarı, Aktivist, Eğitim ve Proje Koordinatörü, Moderatör, Milletvekili Danışmanı, Basın Danışmanı, Özel Kalem Müdürü, Geleneksel Çocuk Oyunları Eğitmeni ve Koordinatörü, Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesive TBMM Temsilcisi. Ulusal ve Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları ve Platform Kurucu ve Üyesi. Parlamenter Danışmanlar Derneği (PDD) Kurucu ve YK Üyesi. Satranç hayranı. TBMM Satranç ve Spor Oyunları Komisyonu Organizatörü

Taner KAYA

Taner KAYA

Ankara, 1968 doğumlu. Bankacı, Elek.Yük.Müh, Bilişim Uzmanı. T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’de çalışıyor. Sporcu Velisi, Oyuncu, Hakem (Aday), Antrenör (2. Kademe), Organizatör.

Prof.Dr. Hakan KUMBASAR

Prof.Dr. Hakan KUMBASAR

Ardahan 1956 doğumlu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi KLP Bilim Dalı Başkanı. Psikiyatrist. Satranç Oyuncusu

Mehmet Baki ÖZTÜRK

Mehmet Baki ÖZTÜRK

Adana 1968 doğumlu. Milli Eğitim Bakanlığı, STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI, Ar-Ge, Kalite ve İzleme Daire Başkanı. Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisans yaptı. Türkiye Adalet Akademisi Öğretim üyeliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitimcileri Aile Eğitim Programı Baş Eğiticisi, Başbakanlık Kamu Etik Kurulu Etik Eğiticisi, NLP TRAINER, ICC Uluslararası Eğitim Koçu ve Uluslararası Kalite Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi. Satranç hayranı ve sporcusu.

Erdem Kayhan GÜRBÜZ

Erdem Kayhan GÜRBÜZ

Salihli, 1966 doğumlu. Elektronik Mühendisi, MBA, üst düzey yönetici. Sağlık sektöründe çalışıyor. Ulusal Usta, eski TSF Yönetim Kurulu üyesi.

Ayvaz POLAT

Ayvaz POLAT

Iğdır 1953 doğumlu. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Emekli Şube Müdürü. Hakem (UH). Antrenör, Oyuncu, Turnuva organizatörü.

M. Aşkın TAŞAN

M. Aşkın TAŞAN

Bandırma 1961 doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mezunu. Emekli Beden Eğitimi Öğretmeni. Türkiye Satranç Federasyonu 2001-2004 ve 2012-2015 Eğitim Kurulu Başkanı. 3. Kademe Kıdemli Antrenör. 2003 Kasım Ulusal Takım Oyuncusu (Kıbrıs). Aday Hakem. Saraybahçe Spor Kulübü Satranç Eğitim Merkezi (SASEM)'in kurucularından. 2001-2002 Öğretim Yılı MEB Satranç Dersi Müfredat yazarı.

Gürcan KÖFTECİOĞLU

Gürcan KÖFTECİOĞLU

Bursa, 1962 doğumlu. Bilgisayar Mühendisi, Banka Yöneticisi, İşletmeci. Girişim Rehberi (Mentör). Organizatör, Yayıncı, Oyuncu, Antrenör, Hakem. 300 üyeli 50+ ve Açık Satranç Oyuncuları kurucusu (Sabri Koçak ile birlikte). İngilizce ve İspanyolca bilir.

Emine SANLI

Emine SANLI

Burdur 1962 doğumlu. Özel Büyük Kolej A.Ş. Ankara Satranç Antrenörü. Milli Takım Oyuncusu. 1996 ve 1998 Kadınlar Türkiye Şampiyonu. Hakem (Aday), Antrenör.

Selen Tosun ERTAN

Selen Tosun ERTAN

Akhisar 1986 doğumlu. Sigortacı. Tosun Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti işletmesi sahibi. Oyuncu (eski Türkiye 5.si, Üniversite takımında oynadı , dereceleri var.), TEGV’de satranç dersi verdi.

Atila BAL

Atila BAL

Ankara, 1987 doğumlu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Kamu Personeli - Programıcı. Oyuncu

Abdullah ALTUNKES

Abdullah ALTUNKES

Sivas, 1980 doğumlu. Eğitmen-Yönetici, THY Havacılık Akademisi’nde çalışıyor.

Hasan YAZICI

Hasan YAZICI

Balıkesir Sarıbeyler 1966 doğumlu. Yeminli Mali Müşavir. Veli, İl Hakemi

Uğuray ÖZALP

Uğuray ÖZALP

1958 Sivas doğumlu. Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü mezunu. T.Ş.F.A.Ş. Şeker Enstitüsü’nde çalışırken 2001 yılında Araştırma Laborantı olarak emekli oldu. Hakem (UH).

Em.Kr.Plt.Tuğg. Osman DİRMENCİOĞLU

Em.Kr.Plt.Tuğg. Osman DİRMENCİOĞLU

Çorlu, 1968 doğumlu. TODAİ Kamu yönetiminde Master yaptı. Ankara İl Hakemi

Seyhan ŞEN

Seyhan ŞEN

Kırcaali 1978 doğumlu. Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Uzmanı. Sağlık Bakanlığı’nda görev yapıyor. Sporcu Velisi.

Ertuğrul BOZOĞLU

Ertuğrul BOZOĞLU

Ankara, 1961 doğumlu. Emekli Bankacı, ARSESTA TEKNOLOJİ LTD ŞTİ’nde çalışıyor.

Murat YÜZER

Murat YÜZER

Tokat Turhal, 1972 doğumlu. Tokat -26 Haziran Ortaokulu Türkçe Öğretmeni. İl Hakemi, 2.Kademe Antrenör, Sporcu.

Recep TOY

Recep TOY

Doç.Dr. Mehmet Emre ERYÜCEL

Doç.Dr. Mehmet Emre ERYÜCEL

Ankara 1978 doğumlu. Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi. 3. Kademe Kıdemli Satranç Antrenörü, Satranç Üzerine Akademik Çalışmalar yaptı.

Naci ERDEM

Naci ERDEM

1962 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Ticaret Meslek mezunu. Uludağ Turizm Muhasebe Yöneticiliğinden emekli. 1995-2015 arası Balıkesir Satranç İl Temsilcisi. Hakem (İl). Oyuncu. ZESDER Zeka ve Zihin Sporları Satranç Kulübünün kurucusu ve başkanı. Kulüp olarak satranç turnuvaları ve eğitim faaliyetlerini yürüten ekibin üyesi.

Hasan ONAT

Hasan ONAT

Konya Kulu 1969 doğumlu. Öğretmen. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Konya Mevlana Sevgi Evleri'ne çalışıyor. Konya Eski TSF İl Temsilcisi. Oyuncu. Ulusal Hakem, 2.Kademe Antrenör.

Ahmet DEDE

Ahmet DEDE

Konya 1974 doğumlu. Sınıf Öğretmeni. Aynur Kasabalı İlkokulu’nda çalışıyor. Konya İl Hakem Kurul Üyesi Hakem (ulusal), Antrenör (1.kademe).

Hüseyin VURAL

Hüseyin VURAL

Tokat Zile 1970 doğumlu. SGK Başmüfettişi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı. Oyuncu, Hakem ve Antrenör.

Mehmet Emin DOĞRUAY

Mehmet Emin DOĞRUAY

Konya 1989 doğumlu. Eğitmen. Satranç Sporcusu. İl Hakemi. 2.Kademe Antrenör. Kulüp Yöneticisi.

Eren Can GÜLER

Eren Can GÜLER

Salihli 1986 doğunhu. Satış ve Pazarlama Yöneticisi (Petrokimya). Taş Duvar Spor Kulübü Başkanı (İş Bankası Satranç Süper Ligi). Uluslararası Organizatör (IO). Satranç Menajeri. Hacettepe Üniversitesi İktisat (ing) mezunu. Cambridge Anglia Ruskin Universitesi Tedarik Zinciri ve Lojistik yüksek lisans derecesine sahip. İngilizce ve İtalyanca biliyor. TSF eski Kulüpler Koordinasyon Kurulu Üyesi. TSF eski İzmir İl Düzenleme Kurulu Üyesi.

Nezir UYRUN

Nezir UYRUN

1961 Siirt Doğumlu. Kamu Yönetimi Lisans mezunu. Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Şube Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü, muhtelif tarihlerde Bitlis ve Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Halen Yalova Çalışma Ve İş Kurumunda Müdür Yardımcısı olaraktan görev yapıyor. Satranç Antrenörü. Hakem. Siirt ve Yalova'da Satranç İl Temsilciliği ile 2004-2008 yıllarında TSF Yönetim kurulu üyesi görevlerde bulundu.